` Plaukimas Žeimenio ežeru ir Žeimena

Maršrutai

Maršrutų pasirinkimas:

2.5. Žeimenio ežeru, Žeimena - 30 km

 Dviejų dienų (savaitgalio) plaukimas Žeimenio ežeru ir Žeimena iki Švenčionėlių 

(ežeru - 10 km, upe - 20 km, nakvynė palapinėse ar nameliuose pakeliui) 

 

  • Gražūs vaizdai;
  • Gausus nakvynių pasirinkimas;
  • Tinka šeimoms su mažais vaikais.

 

Plaukimas Žeimenio ežeru ir Žeimena patiks, jei pirmą dieną norėsite neskubėti, pasigrožėti Žeimenio ežero vaizdais, aplankyti Pakretuonės vandens malūno kaskadas, pernakvoti gražiai įrengtoje Pakretuonės stovyklavietėje, arba iš ankto užsakytoje nakvynės vietoje (stovyklavietėje, miško nameliuose ar sodyboje) prie ežero, o jau antrą dieną leistis į aktyvesnę kelionę Žeimena nuo Kaltanėnų.

 Tai nesudėtinga ir labai graži kelionė. Žeimena čia pati skaidriausia, tad iš baidarės galėsite grožėtis ne tik pakrančių miškų ir pievų žaluma, bet ir upės povandeninio pasaulio įdomybėmis. Upėje paprastai nėra kliūčių, per kurias baidares reikėtų perkelti, tad ši upė patinka visiems, norintiems grožėtis gamta labai nepavargstant. Nuobodžiauti plaukiant neleis staigūs posūkiai, už jų išnyrantys visaip į upę sukritę medžiai, daugiausiai vingių ir kliūčių, ir daugiausiai laiko prireiks plaukimo upe  pradžioje.

 

Plaukimo pradžia - baidarių nuomos punktas Kaltanėnuose (GPS: 55.2481, 25.9898). Patogiausia pas mus atvykti savo automobiliais, kol keliausite jie galės saugiai stovėti baidarių nuomos punkte, arba iš anksto užsakytoje nakvynės vietoje. Galima atvažiuoti traukiniu iki Švenčionėlių, toliau 10 km autobusu iki Kaltanėnų, arba iki Pakretuonės, toliau 2 km pėsčiomis iki Žeimenio ežero,čia galime atvežti baidares. Mūsų baidarių nuoma įsikūrusi Kaltanėnuose, jaukioje Žeimenos pakrantėje. Čia rasite paruoštą visą užsakytą inventorių, patogiai pasiruošite kelionei. Iki ežero tekų upe prieš srovę nuplaukti 2 km, tai nėra labai sunku, bet dažniausiai savo keliautojus pavežame į tolimiausią ežero galą, tuomet nereikia ežeru plaukioti pirmyn ir atgal. Kiekvieną grupę aprūpinsime tiksliais maršrutų žemėlapiais su aprašymais.

 

Kelionės užbaigimas, transportavimas. Antrą dieną plaukimas užbaigiamas Švenčionėlių pradžioje, prieš betoninį tiltą. Dešinėje patogi išlipti smėlėta maudyklė (GPS: 55.1719,25.9863). Nemokamai parvežame baidares ir Jūsų vairuotojus, jei nesutarta kitaip. Keliu nuo Švenčionėlių iki Kaltanėnų 12 km.

Galimos nakvynės

Užsakyti neraikia. Pakretuonės stovyklavietė prie Žeimenio ežero. Šioje stovyklavietėje galima nakvoti visiems norintiems, jos nereikia užsakyti iš anksto. Čia rasite informacinius stendus, pavėsines, miško baldus, laužavietes, šiukšliadėžes, lauko tualetus. Čia daug atskirų laužaviečių su stalais, erdviomis pavėsinėmis. Mokestis už stovyklavimą surenkamas vietoje:žmogui - 1,20 €, palapinė - 3 €, automobilis - 1,50 €. Nuo stovyklavietės netoli eiti iki Pakretuonės vandens malūno kaskadų.

 

Pasirenkate plaukdami:

Sustojimo vietos prie Žeimenos. Žeimena - lengvai su daiktais praplaukiama upė, visą savo kelią vingiuoja per miškus, kur beveik ties kiekvienu posūkiu – sustojimo  vieta su laužaviete ar įrengta stovyklaviete. Paprastai tokiose vietose stoja po vieną grupę. Čia visada užtenka vietų norintiems nakvoti palapinėse pakeliui. Ekologinis užstatas - 10 € grupei. Jį sumokate prieš išplaukdami. Kai po plaukimo atiduodate savo šiukšlių maišus, ekologinį užstatą grąžiname. Sustojimo vietose negalima palikti šiukšlių maišų, viską būtina išsivežti patiems. Baidarininkai dažniausiai šias aikšteles palieka tvarkingas, bet kartais tenka susitvarkyti prieš įsikuriant. 

Privačios stovyklavietės. Pakeliui - daug privačių stovyklaviečių su įrengtais miško baldais. Prieš  įsikuriant čia, būtina paskambinti nurodytais telefonais, nes gali būti,kad jos iš anksto užsakytos. Pas mus galite išsinuomoti visą reikalingą laužo įrangą; trikojus, puodus, iešmus ar kepimo groteles, turistinius kirvius.  Į talpias lietuviškas baidares lengvai tilps visi Jūsų  nakvynei  palapinėse reikalingi daiktai. Malkų laužui galima vežtis su savim, sausų malkų, prikritusių sausų šakų visada galima susirasti miške.

 

Galime užsakyti. Stovyklavietės - 5 €/žm, miško nameliai - 15 €/žm, pirtis (2 val.) - 30 € Kaltanėnuose. Sodyba Kaltanėnuose  18 €/žm. Norintiems prieš plaukimą palikti automobilius nakvynės vietoje, keliauti be daiktų ir nakvoti užsakytose stovyklavietėse, miško nameliuose ar sodybose, vakare pasidžiaugti kaimiškos pirties malonumais, geriau kreiptis iš anksto.

  Norintiems daugiau patogumų rekomenduojame arčiausiai vandens kelių esančias kaimo turizmo sodybas. Kadangi jų yra nedaug ir vasarą jos dažniausiai būna užimtos, todėl  užsisakyti kaimo turizmo sodybas reikia gerokai iš anksto. Pagal galimybes nuvežame į kitas Jūsų pasirinktas sodybas. Jei mes užsakome Jums nakvynę privačiose stovyklavietėse, miško nameliuose ar sodybose, reikalingas 30 € avansinis mokestis už baidarių nuomą.Kelionės užsakymas

Užpildykite savo kontaktinius duomenis ir siųskite užsakymą:
Vardas, pavardė:
*
Telefonas: El. paštas:
*
*
Jūsų žinutė:
 Užsakymai priimami ir telefonu: +370 689 69244

Kelionės užsakymas:
Baidarių nuomos kainą pamatysite pasirinkę plaukimo datą:
Nuoma
Kaina €

Kiekis Suma €
Plaukimo savybės:
   •   Saugios, stabilios, irkluojant nereikia laikyti lygsvaros.
   •   Lengvai valdomos, neįnertiškos, manevringos, tai ypač praverčia keliaujant upėmis.
   •   Didesnis nei įprasta atstumasoki tarp sėdynių suteikia irkluotojams judesio laisvę.
   •   Irkluojant nebūtina derintis tarpusavyje.
   •   Jeigu reikia, dviviete baidare lengva plaukti vienam.

Patogumas:
   •   Baidarės atviros, labai talpios, lengvai ir greitai galima sudėti daug daiktų.
   •   Keliaujant su nakvyne patariame imti visus reikalingus daiktus, viskas tikrai tilps.
   •   Kadangi baidarės keliamoji galia – 300 kg, gali saugiai plaukti šeima su mažais vaikais.
   •   Bagažinės dangtis – su vyriais, lengvai uždaromas užspaudžiamu užraktu.
1 vieta baidarėje
0

Visų dydžių: S, M, L, XL, XLL.
Gelbėjimosi liemenė
Nemokamai 0
Vaikams iki 6 metų.
Įdedama kėdutė vaikui
2 0

Po kelionės grąžinti nereikia.
Dėklas telefonui
4 0

Talpa - 50 litrų
Maišas daiktams
1 0

Talpa nuo 3 iki 18 litrų. Arbatinio talpa – 3 litrai.
Turistinis katilas
2 0

Kirvis
1.5 0

Grotelės
0.5 0

Iešmai
0.5 0

Turistinis kilimėlis
0.5 0
Kelionės baidarėmis kaina žmogui: 0 €
Bendra suma grupei: 0 €