` Plaukimas Žeimena ir Kiauna

Maršrutai

Maršrutų pasirinkimas:

2.4. Žeimena ir Kiauna - 36 km

Dviejų dienų (savaitgalio) plaukimas Žeimena ir Kiauna

(ežerais – 1,3 km, upėmis – 28, 32 ar 36 km pasiriktinai)

 

Mūsų TOP

 

  • Dvi dienos - dvi upės,
  • Užsakyta nakvynė privačioje stovyklavietėje, miško nameliuose ar sodyboje,
  • Pirmą dieną iš nuomos punkto patogu išplaukti Žeimena,
  • Antrą dieną - nuomos punkte užbaigti plaukimą Kiauna.

 

  Tai pasiūlymas norintiems abi kelionės dienas aktyviai keliauti baidarėmis ir pamatyti dviejų upių vaizdingiausias atkarpas.

 

 

Apie kelionę

 

Plaukimo pradžia - mūsų baidarių nuomos punkte Sodo 1A Kaltanėnai (GPS: 55.2481, 25.9898). Atvykti galite kada jums patogu. Patogiausia pas mus atvykti savo automobiliais, kol keliausite jie galės saugiai stovėti mūsų baidarių nuomos punkte, arba jūsų pasirinktoje nakvynės vietoje. Mūsų baidarių nuoma įsikūrusi jaukioje Žeimenos pakrantėje, čia rasite paruoštą užsakytą inventorių, galėsite patogiai pasiruošti plaukimui baidarėmis.

Plaukimas Žeimena - tai nesudėtinga, ir labai graži kelionė. Žeimena čia pati skaidriausia, tad iš baidarės galėsite grožėtis ne tik pakrančių pušynų ir pievų žaluma, bet ir upės povandeninio pasaulio įdomybėmis. Upėje paprastai nėra kliūčių, per kurias baidares reikėtų perkelti. Nuobodžiauti plaukiant neleis staigūs posūkiai, už jų išnyrantys visaip į upę sukritę ar palinkę medžiai, vis drąsesnės ančių ir gulbių šeimynos. Daugiausiai vingių ir kliūčių, ir daugiausiai laiko prireiks plaukimo pradžioje. Paupio pušynuose visur rasite daug jaukių sustojimo vietų. Paskutinius 5 - 6 kilometrus iki Švenčionėlių nuplauksite lengvai ir greitai.

 

Transportavimas. Paprastai po vienos dienos plaukimo Žeimena atvežame visus į nakvynės vietą prie Žeimenio ežero šalia Kaltanėnų. Kitą dieną vežame į Vasiūliškę, iš kur prasideda plaukimas Žeimenos intaku - Kiauna.

Plaukimas Kiauna - tai įdomus, kiek sudėtingesnis nei Žeimena plaukimas. Siaura, visada vandeninga Kiauna vingiuoja per Labanoro sengirę. Medžių užvartos, nuolat besikeičiantys miškai, pakrančių kaimeliai paįvairina plaukimą. Sustojimo vietų prie Kiaunos daugiausia prieš Kūrinius. Apgaulingi, sraunūs vingiai, užvirtę medžiai, akmenys, po to srovė vėl ramesnė, toliau maži ežerėliai, pilni vandens augmenijos, jaukus Kuklių kaimas, už jo baidarės vėl neria į miško tankmę ir Kiauna įteka į Žeimeną. Paskutinius 2 km tenka plaukti Žeimena prieš srovę.

Kelionės užbaigimas - antros dienos plaukimas Kiauna baigiasi mūsų baidarių nuomos punkte. Jei antros dienos plaukimas pasirodytų per ilgas, jį galima užbaigti anksčiau, vienoje iš sutartų vietų.Galimos nakvynės

Užsakome mes. Stovyklavietės, miško nameliai, pirtis Kaltanėnuose. Stovyklavietėje - 3 €/žm., miško nameliuose - 10 €/žm., pirtis (2 val.) - 30 €. Sodyba Kaltanėnuose  15 €/žm.

   Norintiems prieš plaukimą palikti automobilius nakvynės vietoje, keliauti be daiktų ir nakvoti užsakytose stovyklavietėse, miško nameliuose ar sodybose, vakare pasidžiaugti kaimiškos pirties malonumais, geriau kreiptis iš anksto. Jei mes užsakome Jums nakvynę privačiose stovyklavietėse ar nameliuose, reikalingas 30 € avansinis mokestis už baidarių nuomą.

   Norintiems daugiau patogumų rekomenduojame arčiausiai vandens kelių esančias kaimo turizmo sodybas. Kadangi jų yra nedaug ir vasarą jos dažniausiai būna užimtos, todėl  užsisakyti kaimo turizmo sodybas reikia gerokai iš anksto. Jeigu reikia, po plaukimo visus už papildomą mokestį atvežame į nakvynės vietą. Pagal galimybes  nuvežame į kitas Jūsų pasirinktas sodybas.Kelionės užsakymas

Užpildykite savo kontaktinius duomenis ir siųskite užsakymą:
Vardas, pavardė:
*
Telefonas: El. paštas:
*
*
Jūsų žinutė:
 Užsakymai priimami ir telefonu: +370 689 69244

Kelionės užsakymas:
Baidarių nuomos kainą pamatysite pasirinkę plaukimo datą:
Nuoma
Kaina €

Kiekis Suma €
Plaukimo savybės:
   •   Saugios, stabilios, irkluojant nereikia laikyti lygsvaros.
   •   Lengvai valdomos, neįnertiškos, manevringos, tai ypač praverčia keliaujant upėmis.
   •   Didesnis nei įprasta atstumasoki tarp sėdynių suteikia irkluotojams judesio laisvę.
   •   Irkluojant nebūtina derintis tarpusavyje.
   •   Jeigu reikia, dviviete baidare lengva plaukti vienam.

Patogumas:
   •   Baidarės atviros, labai talpios, lengvai ir greitai galima sudėti daug daiktų.
   •   Keliaujant su nakvyne patariame imti visus reikalingus daiktus, viskas tikrai tilps.
   •   Kadangi baidarės keliamoji galia – 300 kg, gali saugiai plaukti šeima su mažais vaikais.
   •   Bagažinės dangtis – su vyriais, lengvai uždaromas užspaudžiamu užraktu.
1 vieta baidarėje
0

Visų dydžių: S, M, L, XL, XLL.
Gelbėjimosi liemenė
Nemokamai 0
Vaikams iki 6 metų.
Įdedama kėdutė vaikui
2 0

Po kelionės grąžinti nereikia.
Dėklas telefonui
4 0

Talpa - 50 litrų
Maišas daiktams
1 0

Talpa nuo 3 iki 18 litrų. Arbatinio talpa – 3 litrai.
Turistinis katilas
2 0

Kirvis
1.5 0

Grotelės
0.5 0

Iešmai
0.5 0

Turistinis kilimėlis
0.5 0
Kelionės baidarėmis kaina žmogui: 0 €
Bendra suma grupei: 0 €