` Plaukimas ežerais nuo Baluošo

Maršrutai

Maršrutų pasirinkimas:

2.9. Ežerais nuo Baluošo - 22 arba 34 km

Dviejų dienų (savaitgalio) plaukimas ežerais nuo Baluošo iki Palūšės - 18 km, iki Šakarvos - 23 km. Iš jų upeliais - 4 km.

 

     Šį maršrutą renkasi tie kas nori gražiausias Aukštaitijos nacionalinio parko vietas, etnografinius kaimus, Ginučių malūną, Ladakalnį pamatyti plaukdami vandens keliais, kas nebijo padirbėti irklais ir gerai orientuojasi kaip surasti kelią ežerų labirintuose. Nakvynė stovyklavietėje, ar kaimo turizmo sodyboje pakeliui.

 

 

Apie kelionę

 

     Prie kelio, nuo kurio prasideda plaukimas, verta aplankyti savo jaukumu užburiantį, gal gražiausiai pirmojo Lietuvos nacionalinio parko dvasią atspindintį Trainiškio kaimą. Čia net šulinio vanduo kriaušių skonio. Vos pradėję plaukimą Baluošo ežeru galėsite aplankyti vienintelį Lietuvoje ežerą, esantį saloje – Ilgasalėje. Kitoje saloje – Liepsalėje galima sustoti trumpam poilsiui, iš čia netoli etnografinis Šuminų kaimas su gamtos paminklu – Šuminų pušimi. Gražiausias šis kaimas buvo kol senieji kluonai kvepėjo šviežiu vasaros šienu.

     Išplaukus iš Baluošo prasideda įdomiausias plaukimas. Nustebina trumpi sraunūs upeliai su burokėlių raudonumo akmenimis, pakrančių džiunglės - ir vėl atsiduri mažame ežerėlyje, atrodo tam, kad galėtum pasimokyti, kaip surasti kelią į kitą upelį - vėl greita srovė, upelio grožis ir - vėl ežerėlis. Čia jau aišku kur plaukti, bet -  vėl siurprizas. Šis ežerėlis baigiasi Ginučių malūno kriokliu. Verta ne tik išsimaudyti, bet ir aplankyti restauruotą malūną, kuris ne tik ilgai grūdus malė, bet net elektrą gamino. Išgirsite pasakojimų apie nuskendusį auksą, apie velnių išdaigas, kurie iki šiol alaus ar ko stipresnio prisiragavusiems eibių prikrečia.

     Jeigu viską, kas čia aprašyta aplankėte, ko gero bus laikas galvoti apie nakvynę gražioje Almajo stovyklavietėje, o jei labai skubėjote, gal ir iki Linkmeno stovyklavietės nuplauksite, jei neturite kur netoliese Jūsų laukiančios sodybos.

 

   Kitą dieną verta pradėti nuo kopimo į Ladakalnį. Teko skaityti, kad balais įvertinus buvo nustatyta, kad čia pati vaizdingiausia Lietuvos vieta. Jeigu turite didelių norų, iš anksto ieškokite didelio akmens, nes Ladakalnio papėdėje jau visi surinkti ir tylomis po ant kalno augančiu ąžuolu sunešti. Jeigu savo norus patys išpildote, pasižvalgykite kuriais ežerais ir kaip toli dar plauksite. Čia labiausiai prireiks sugebėjimų gerai orientuotis ežerų labirintuose, nes atstumai dideli, o mes visiems kartojame, kad plaukimą, būtina užbaigti vienoje iš sutartų vietų. Dažniausiai plaukimas užbaigiamas  prieš pat Šakarvų ir Žeimenio ežerų protaką.

   Jeigu per dvi dienas  apsispręsite dar perplaukti visą ilgiausią, o gal ir gražiausią, aukštomis miškingomis pakrantėmis įrėmintą Žeimenio ežerą, vargu, ar užteks laiko patikrinti, kur čia atsiliepia pats aiškiausias aidas, kur į ežerą atsiremia Mindaugo gynybinė siena, o miške šalia akmens amžiaus stovyklavietės slepiasi pats gražiausias vandens malūnas. Norint viską surasti ir aplankyti, reikėtų ne savaitgalio, o atostogų savaitės, arba - pradėti plaukimą nuo Žeimenio ežero, bet tai jau kitas maršrutas.

 

Kelionės pradžia - aikštelė pamiškėje prie Baluošo ežero pietrytinio galo (GPS: 55.3872, 26.0612). Atvažiuoti čia geriausia nuo Palūšės pro Vaišniūnus neprivažiavus iki Trainiškio kaimo 1 km. Paprastai čia palikę keliautojus su daiktais vairuotojai atvažiuoja į mūsų baidarių nuomos punktą Kaltanėnuose, Sodo 1A. Po to vairuotojus ir užsakytą inventorių vežame prie Baluošo. Plaukiant šiuo maršrutu, visai patogu iki Ignalinos atvažiuoti ir kitą dieną grįžti traukiniu. Visas grupes aprūpiname tiksliais ežerų žemėlapiais.

Kelionės užbaigimas - vienoje iš sutartų vietų. Po plaukimo parsivežame išnuomotus daiktus ir visus plaukikus. Jeigu reikia, visus atvežame į geležinkelio stotį. Stipriausios grupės plaukimą užbaigia mūsų baidarių nuomos punkte Kaltanėnuose.Galimos nakvynės

Užsakyti nereikia. Prie šio vandens kelio daug Aukštaitijos nacionalinio parko stovyklaviečių. Kurioje nakvoti  galėsite pasirinkti plaukdami: Almajo, Linkmeno ar Meironių stovyklavietė prie Asalnų ežero. Mokestis už stovyklavimą šiose stovyklavietėse surenkamas vietoje: žmogui - 1,20 €, palapinė - 3 €, automobilis - 1,50 €. Čia galima nakvoti visiems norintiems, stovyklavietės nereikia užsakyti iš anksto. Čia rasite informacinius stendus, pavėsines, miško baldus, laužavietes, šiukšliadėžes, lauko tualetus.

 

Užsakome mes. Čia daug poilsiui tinkamų sodybų, geriausia iš anksto užsakyti sodybą Ginučių apylinkėse. Norintiems prieš plaukimą palikti automobilius nakvynės vietoje, keliauti  be daiktų ir nakvoti užsakytose sodybose, vakare pasidžiaugti kaimiškos pirties malonumais, reikia kreiptis iš anksto.Kelionės užsakymas

Užpildykite savo kontaktinius duomenis ir siųskite užsakymą:
Vardas, pavardė:
*
Telefonas: El. paštas:
*
*
Jūsų žinutė:
 Užsakymai priimami ir telefonu: +370 689 69244

Kelionės užsakymas:
Baidarių nuomos kainą pamatysite pasirinkę plaukimo datą:
Nuoma
Kaina €

Kiekis Suma €
Plaukimo savybės:
   •   Saugios, stabilios, irkluojant nereikia laikyti lygsvaros.
   •   Lengvai valdomos, neįnertiškos, manevringos, tai ypač praverčia keliaujant upėmis.
   •   Didesnis nei įprasta atstumasoki tarp sėdynių suteikia irkluotojams judesio laisvę.
   •   Irkluojant nebūtina derintis tarpusavyje.
   •   Jeigu reikia, dviviete baidare lengva plaukti vienam.

Patogumas:
   •   Baidarės atviros, labai talpios, lengvai ir greitai galima sudėti daug daiktų.
   •   Keliaujant su nakvyne patariame imti visus reikalingus daiktus, viskas tikrai tilps.
   •   Kadangi baidarės keliamoji galia – 300 kg, gali saugiai plaukti šeima su mažais vaikais.
   •   Bagažinės dangtis – su vyriais, lengvai uždaromas užspaudžiamu užraktu.
1 vieta baidarėje
0

Visų dydžių: S, M, L, XL, XLL.
Gelbėjimosi liemenė
Nemokamai 0
Vaikams iki 6 metų.
Įdedama kėdutė vaikui
2 0

Po kelionės grąžinti nereikia.
Dėklas telefonui
4 0

Talpa - 50 litrų
Maišas daiktams
1 0

Talpa nuo 3 iki 18 litrų. Arbatinio talpa – 3 litrai.
Turistinis katilas
2 0

Kirvis
1.5 0

Grotelės
0.5 0

Iešmai
0.5 0

Turistinis kilimėlis
0.5 0
Kelionės baidarėmis kaina žmogui: 0 €
Bendra suma grupei: 0 €