` Plaukimas Būka ir ežerais

Maršrutai

Maršrutų pasirinkimas:

5. Būka ir ežerais - 12 km.

Vienos dienos plaukimas Būka - 7 km, toliau - ežerais ir upeliais iki Ginučių. Viso - 12 km

 

 Plaukimas siaura, pilna vešlios augmenijos, nesudėtingų, bet įdomių kliūčių Būkos upe, vingiuojančia tai per drėgnus alksnynus, tai per paslaptingus eglynus, pakeliui aplankant gražiausias Aukštaitijos nacionalinio parko vietas; etnografinius kaimus, vienintelį Lietuvoje ežerą, esantį Baluošo ežero saloje - Ilgasalėje ir Ginučių malūną.

 

 Lyginant su Žeimena Būka daug siauresnė, vingiai čia mažesni, todėl niekada nežinai, kas laukia už posūkio. Upė teka per drėgnus miškus, dėl to pakrančių augalija čia įvairesnė, nei per smėlėtus pušynus vingiuojančioj Žeimenoj, todėl ir sustojimo vietų prie Būkos mažiau.

 

 

Apie kelionę

 

     Mėgstamiausia baidarininkų poilsio vieta - Baluošo ežero pakrantė šalia Būkos žiočių. Plaukiant toliau prireiks jėgos ir ištvermės ežero erdvei įveikti, ir žinojimo, kaip surasti kelią savo pasirinkta kryptimi. Baluošo pakrantėse ir ežere daug lankytinų vietų; tai etnografiniai Strazdų, Šuminų kaimai, jaukus Trainiškio kaimas Liepsalė, Ilgasalė su vieninteliu Lietuvoje saloje esančiu ežerėliu.

     Išplaukus iš Baluošo nustebina trumpi sraunūs upeliai su burokėlių raudonumo akmenimis, pakrančių džiunglės - ir vėl atsiduri mažame ežerėlyje, atrodo tam, kad galėtum  surasti kelią į kitą upelį - vėl greita srovė, upelio grožis ir - vėl ežerėlis. Čia jau aišku kur plaukti, bet -  vėl siurprizas - šis ežerėlis baigiasi Ginučių malūno kriokliu. Čia verta  ne tik išsimaudyti, žinoma be baidarių, bet ir aplankyti restauruotą malūną, kuris ne tik ilgai grūdus malė, bet net elektrą gamino. Muziejuje pamatysite autentišką malūno įrangą, išgirsite pasakojimų apie nuskendusį auksą, apie velnių išdaigas, kurie iki šiol alaus ar ko stipresnio prisiragavusiems eibių prikrečia.

     Jeigu viską, kas čia aprašyta aplankėte, ko gero bus laikas galvoti apie nakvynę gražioje Almajo stovyklavietėje, jei neturite kur netoliese Jūsų laukiančios užsakytos sodybos, arba tiesiog skambinti mums, kad atvažiuotume jūsų parsivežti nuo Ginučių malūno.

 

Kelionės pradžia - Ineigos stovyklavietė. Čia galima nakvoti prieš pradedant plaukimą. Nedidelę grupę į maršruto pradžią atvežame visus, jei grupė didesnė, į mūsų nuomos punktą Kaltanėnuose atvažiuoja tik vairuotojai. Po to vairuotojus ir užsakytą inventorių vežame į stovyklavietę. Visas grupes aprūpiname tiksliais ežerų žemėlapiais.

Kelionės užbaigimas - vienoje iš sutartų vietų: užsakytoje sodyboje, Ginučiuose prie malūno užtvankos arba Almajo stovyklavietėje.Galimos nakvynės

Užsakyti nereikia. Ineigos arba Almajo stovyklavietės. Ineigos stovyklavietė nėra apmokestinta. Almajo stovyklavietėje mokestis už stovyklavimą surankamas vietoje: žmogui - 1,20 €, palapinė - 3 €, automobilis - 1,50 €. Šiose stovyklavietėse galima nakvoti visiems norintiems, jų nereikia užsakyti iš anksto. Čia rasite informacinius stendus, pavėsines, miško baldus, laužavietes, šiukšliadėžes, lauko tualetus.

 

Galime užsakyti. Sodybos ∼15 €/žm. Norintiems daugiau patogumų užsakome arčiausiai vandens kelio esančias kaimo turizmo sodybas. Kadangi jų yra nedaug ir vasarą jos dažniausiai būna užimtos, todėl užsisakyti kaimo turizmo sodybas reikia gerokai iš anksto. Paprastai automobiliai čia paliekami prieš išplaukiant. Pagal galimybes nuvežame į kitas Jūsų pasirinktas sodybas.Kelionės užsakymas

Užpildykite savo kontaktinius duomenis ir siųskite užsakymą:
Vardas, pavardė:
*
Telefonas: El. paštas:
*
*
Jūsų žinutė:
 Užsakymai priimami ir telefonu: +370 689 69244

Kelionės užsakymas:
Baidarių nuomos kainą pamatysite pasirinkę plaukimo datą:
Nuoma
Kaina €

Kiekis Suma €
Plaukimo savybės:
   •   Saugios, stabilios, irkluojant nereikia laikyti lygsvaros.
   •   Lengvai valdomos, neįnertiškos, manevringos, tai ypač praverčia keliaujant upėmis.
   •   Didesnis nei įprasta atstumasoki tarp sėdynių suteikia irkluotojams judesio laisvę.
   •   Irkluojant nebūtina derintis tarpusavyje.
   •   Jeigu reikia, dviviete baidare lengva plaukti vienam.

Patogumas:
   •   Baidarės atviros, labai talpios, lengvai ir greitai galima sudėti daug daiktų.
   •   Keliaujant su nakvyne patariame imti visus reikalingus daiktus, viskas tikrai tilps.
   •   Kadangi baidarės keliamoji galia – 300 kg, gali saugiai plaukti šeima su mažais vaikais.
   •   Bagažinės dangtis – su vyriais, lengvai uždaromas užspaudžiamu užraktu.
1 vieta baidarėje
0

Visų dydžių: S, M, L, XL, XLL.
Gelbėjimosi liemenė
Nemokamai 0
Vaikams iki 6 metų.
Įdedama kėdutė vaikui
2 0

Po kelionės grąžinti nereikia.
Dėklas telefonui
4 0

Talpa - 50 litrų
Maišas daiktams
1 0

Talpa nuo 3 iki 18 litrų. Arbatinio talpa – 3 litrai.
Turistinis katilas
2 0

Kirvis
1.5 0

Grotelės
0.5 0

Iešmai
0.5 0

Turistinis kilimėlis
0.5 0
Kelionės baidarėmis kaina žmogui: 0 €
Bendra suma grupei: 0 €