` Plaukimas Būka ir ežerais

Maršrutai

Maršrutų pasirinkimas:

2.8. Būka ir ežerais - 31 km

Dviejų dienų (savaitgalio) plaukimas Būkos upe, Baluošu, upeliais ir ežerais pro Ginučius iki Alksno ežero. 

(12 km upėmis, 23 km ežerais, nakvynė palapinėse)

 

   Šį maršrutą renkasi tie kas nori išbandyti plaukimą siaura, pilna vešlios augmenijos, nesudėtingų, bet įdomių kliūčių Būkos upe, vingiuojančia per drėgnus alksnynus, ar per paslaptingus eglynus ir tie, kas nori gražiausias Aukštaitijos nacionalinio parko vietas pamatyti plaukdami vandens keliais, kas nebijo padirbėti irklais ir gerai orientuojasi kaip surasti kelią ežerų labirintuose.

 

 

Apie kelionę

 

     Prie Baluošo verta aplankyti savo jaukumu užburiantį, gal gražiausiai pirmojo Lietuvos nacionalinio parko dvasią atspindintį Trainiškio kaimą. Čia net šulinio vanduo kriaušių skonio. Baluošo ežero saloje – Ilgasalėje rasite vienintelį Lietuvoje ežerą, esantį  saloje. Kitoje saloje – Liepsalėje galima sustoti trumpam poilsiui, iš čia netoli etnografinis Šuminų kaimas su gamtos paminklu - Šuminų pušimi. Gražiausias šis kaimas buvo kol senieji kluonai kvepėjo šviežiu vasaros šienu. Perplaukus Baluošo platybes vėl prasideda įdomus plaukimas. Nustebina trumpi sraunūs upeliai su burokėlių raudonumo akmenimis, pakrančių džiunglės - ir vėl atsiduri mažame ežerėlyje, kur tenka ieškoti kelio, už jo vėl upelio grožis ir - vėl ežerėlis. Čia jau aišku kur plaukti, bet - vėl siurprizas. Šis ežerėlis baigiasi Ginučių malūno kriokliu. Čia verta ne tik išsimaudyti, bet ir aplankyti restauruotą malūną, kuris ne tik ilgai grūdus malė, bet net elektrą gamino. Išgirsite pasakojimų apie nuskendusį auksą, apie velnių išdaigas, kurie iki šiol alaus ar ko stipresnio prisiragavusiems eibių prikrečia. Jeigu viską, kas čia aprašyta aplankėte, ko gero bus laikas galvoti apie nakvynę gražioje Almajo stovyklavietėje, jei neturite kur netoliese Jūsų laukiančios sodybos. Kitą dieną verta pradėti nuo kopimo į Ladakalnį. Teko skaityti, kad balais įvertinus buvo nustatyta, kad čia pati vaizdingiausia Lietuvos vieta. Jeigu turite didelių norų, iš anksto ieškokite didelio akmens, nes Ladakalnio papėdėje jau visi surinkti ir tylomis po ant kalno augančiu ąžuolu sunešti. Jeigu savo norus patys išpildote, pasižvalgykite kuriais ežerais ir kaip toli dar plauksite. Čia vėl prireiks sugebėjimų gerai orientuotis ežerų labirintuose, nes atstumai dideli, o mes visiems kartojame, kad plaukimą, būtina užbaigti vienoje iš sutartų vietų.

 

Kelionės pradžia - Ineigos stovyklavietė Būkos upės pradžioje. Čia galima nakvoti prieš pradedant plaukimą. Dažniausiai  į maršruto pradžią atvežame visus. Jei grupė didesnė, į mūsų nuomos punktą Kaltanėnuose atvažiuoja tik vairuotojai. Po to vairuotojus ir užsakytą inventorių vežame į stovyklavietę. Visas grupes aprūpiname tiksliais ežerų žemėlapiais su aprašymais.

Kelionėsužbaigimas - vienoje iš sutartų vietų. Patogiausia užbaigti plaukimą Palūšėje. Norintiems antrą dieną plaukti mažai, plaukimas užbaigiamas ties tilteliu tarp Alksno ir Ūkojo ežerų, netoli Kimbariškės kaimo (GPS: 55.3600, 25.9845). Po plaukimo atsivežame į baidarių nuomos punktą Kaltanėnuose.Galimos nakvynės

Užsakyti nereikia. Almajo arba Linkmeno stovyklavietės. Mokestis už stovyklavimą šiose stovykalvietėse surenkamas vietoje: žmogui - 1,20 €, palapinė - 3 €, automobilis - 1,50 €. Čia galima nakvoti visiems norintiems, stovyklavietės nereikia užsakyti iš anksto. Čia rasite informacinius stendus, pavėsines, miško baldus, laužavietes, šiukšliadėžes, lauko tualetus.

 

Užsakome mes. Galime iš anksto užsisakyti kaimo turizmo sodybą prie vandens kelio. Norintiems prieš plaukimą palikti automobilius sodybose, vakare pasidžiaugti kaimiškos pirties malonumais, geriau kreiptis iš anksto. Jei mes užsakome Jums nakvynę, reikalingas 30 € avansinis mokestis už baidarių nuomą. Pagal galimybes nuvežame į kitas Jūsų pasirinktas sodybas.Kelionės užsakymas

Užpildykite savo kontaktinius duomenis ir siųskite užsakymą:
Vardas, pavardė:
*
Telefonas: El. paštas:
*
*
Jūsų žinutė:
 Užsakymai priimami ir telefonu: +370 689 69244

Kelionės užsakymas:
Baidarių nuomos kainą pamatysite pasirinkę plaukimo datą:
Nuoma
Kaina €

Kiekis Suma €
Plaukimo savybės:
   •   Saugios, stabilios, irkluojant nereikia laikyti lygsvaros.
   •   Lengvai valdomos, neįnertiškos, manevringos, tai ypač praverčia keliaujant upėmis.
   •   Didesnis nei įprasta atstumasoki tarp sėdynių suteikia irkluotojams judesio laisvę.
   •   Irkluojant nebūtina derintis tarpusavyje.
   •   Jeigu reikia, dviviete baidare lengva plaukti vienam.

Patogumas:
   •   Baidarės atviros, labai talpios, lengvai ir greitai galima sudėti daug daiktų.
   •   Keliaujant su nakvyne patariame imti visus reikalingus daiktus, viskas tikrai tilps.
   •   Kadangi baidarės keliamoji galia – 300 kg, gali saugiai plaukti šeima su mažais vaikais.
   •   Bagažinės dangtis – su vyriais, lengvai uždaromas užspaudžiamu užraktu.
1 vieta baidarėje
0

Visų dydžių: S, M, L, XL, XLL.
Gelbėjimosi liemenė
Nemokamai 0
Vaikams iki 6 metų.
Įdedama kėdutė vaikui
2 0

Po kelionės grąžinti nereikia.
Dėklas telefonui
4 0

Talpa - 50 litrų
Maišas daiktams
1 0

Talpa nuo 3 iki 18 litrų. Arbatinio talpa – 3 litrai.
Turistinis katilas
2 0

Kirvis
1.5 0

Grotelės
0.5 0

Iešmai
0.5 0

Turistinis kilimėlis
0.5 0
Kelionės baidarėmis kaina žmogui: 0 €
Bendra suma grupei: 0 €